Evropsko prvenstvo za mlade fudbalere u Holandiji

Godina : 51
Lokacija : Valjevo
Datum upisa : 30.01.2007

Evropsko prvenstvo za mlade fudbalere u Holandiji Empty
PočaljiNaslov: Evropsko prvenstvo za mlade fudbalere u Holandiji   Evropsko prvenstvo za mlade fudbalere u Holandiji Icon_minitimePon Jun 11, 2007 10:26 am

Fudbaleri mlade reprezentacije Srbije pobedili su Italiju rezulatom 1:0 (0:0) na startu Evropskog prvenstva za mlade u Holandiji.
Trijumf "orlićima" doneo je Dejan Milovanović, koji je izvrsnim udarcem sa 20-ak metara zatresao mrežu "azura" u 63. minutu. Srbija je ovim trijumfom završila prvo kolo na čelu grupe B sa tri boda, slede Češka i Engleska sa po jednim bodom, a poslednja je Italija bez bodova.
Izabranici Miroslava Đukića imali su podređenu ulogu u prvom poluvremenu, Italijani su vršili veliki pritisak na sigurnu odbranu Srbije, ali je posle poluvremena naša selekcija počela da igra mnogo agresivnije. Nakon nekoliko poluprilika na obe strane Milovanović je odlično iskoristio odbijenu loptu i postigao jedini gol na utakmici. Do kraja meča Srbija je imala još nekoliko šansi da uveća prednost, dok su "azuri" svoju najbolju priliku za izjednačenje propustili posle centaršuta u 90. minutu.
U prvom meču grupe B igranom danas Češka i Engleska su odigrale 0:0. Naredni meč na EP reprezentacija Srbije igra 14. juna protiv Češke, dok će u drugom meču grupe B Italija igrati duel sa Engleskom
Nazad na vrh Ići dole
draganva
Admin
draganva

Muški
Godina : 51

PočaljiNaslov: Srbija u polufinalu   Evropsko prvenstvo za mlade fudbalere u Holandiji Icon_minitimeČet Jun 14, 2007 10:37 am

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale 16. Evropskog prvenstva, pošto je u sredy u Najmegenu, u drugom kolu B grupe pobedila Češku.

’’Orlići’’ su posle samo dve odigrane utakmice uspeli da obezbede plasman u polufinale i učešće na Olimpijskim igrama u Pekingu sledeće godine.

Veliki podvig naši mladi reprezentativci ostvarili su junačkom borbom protiv izvanredne ekipe Češke, koja je, mora se priznati, u dobrom delu susreta bila ravnopravan protivnik, a više puta je opasno zapretila golmanu "crvenih" Kahrimanu.

Selektor Srbije Miroslav Đukić minimalnim izmenama u odnosu na ekipu koja je pobedila pre cetiri dana Italiju uspeo je da ponovi podvig i protiv snažne ekipe Češke.

Umesto potvrđenog Krasića, na teren je istrčao Zoran Tošić, koji nije igrao po svojoj levoj strani, nego je dobio ulogu desnog spoljnog ofanzivnog fudbalera. Janković, koji je do tada uvek igrao na toj poziciji, prebačen je na Krasićevo mesto levog spoljnog igrača. To je bila mala varka za selektora Češke Ladislava Škorpila, koji nije očekivao da će takve taktičke varijante doneti pobedu našoj reprezentaciji.

Češka reprezentaciija je, kako je očekivao Đukić, igrala po sistemu 4-1-4-1. To je ekipa koja mnogo trči, snažna u duelima i opasna u prekidima i u kontranapadima.

U drugom delu susreta naša repezentacija je uglavnom pokušavala po bokovima da probije, čvrstu odbranu Češke, ali je u tome uspela tek u trećem minutu nadoknade vremena.

"Ovo je sjajan uspeh našeg fudbala. Mladići su to zaslužili, jer su igrali požrtvovano i borili se do poslednjeg atoma snage. Bila je to sjajna fudbalska predstava i moramo biti zadovoljni onim što smo do sada ostvarili na ovom velikom takmičenju", izjavio je za Tanjug, po završetku utakmice, predsednik Fudbalskog saveza Srbije Zvezdan Terzić.

U poslednjem trećem kolu B grupe Srbija igra protiv Engleske.

Srbija – Češka 1:0 (0:0)
Janković 93’

Na stadionu "Gopet", po sparnom vremenu, pred oko 4.000 gledalaca, utakmicu je sudio Robert Malek iz Poljske.

Češka:Zlamal, Kaufman, Bubnić, Kopek, Karlec, Švec, Kladrubski, Filo(Rajtoral), Jirašek, Pudil, Papadopulos (Blažek)

Srbija: Kahriman, Rukavina, Ivanović, Duško Tošić, Kolarov, Milovanović, Smiljanić, Zoran Tošić, Babović (Basta), Janković, Mrđa (Rakić
draganva
Admin
draganva

Muški
Godina : 51

PočaljiNaslov: Srbija u finalu Evropskog prvenstva   Evropsko prvenstvo za mlade fudbalere u Holandiji Icon_minitimeSre Jun 20, 2007 10:04 am

Mlada reprezentacija Srbije plasirala se u finale Evropskog prvensta u fudbalu! U polufinalu u Arnemu, mladi "orlovi" su pobedili Belgiju i u subotu ce se za titulu boriti protiv domacina Holandije.
Iako je ovo bila najubedljivija pobeda naše selekcije u dosadašnjem toku takmicenja, bila je ovo definitivno najteža utakmica za izabranike selektora Miroslava Đukica u dosadašnjem toku takmicenja. Medutim, mladi "orlovi" su još jednom pokazali da disciplinovanom i borbenom igrom mogu da pobede svakog protivnika.
draganva
Admin
draganva

Muški
Godina : 51

PočaljiNaslov: Srušeni zlatni snovi   Evropsko prvenstvo za mlade fudbalere u Holandiji Icon_minitimeNed Jun 24, 2007 3:27 am

Tužna noć u Groningenu i srebrna krila za mlade fudbalere Srbije. „Orlići“ su grubo prizemljeni u finalu Evropskog prvenstva, Holandija je odbranila krunu sa prethodnog šampionata, a mreža naše reprezentacije je napunjena do vrha - 4:1.

Holandija je tako postala ujedno i prvi domaćin Evropskog prvenstva koji je slavio u finalu pred svojim navijačima. Sve je funkcionisalo kako treba u redovima izabranika selektora Miroslava Đukića do odlaska u Groningen. Na startu šampionata pala je Italija, zatim i Češka, kada je obezbeđena viza za Olimpijadu, usledio je potom „planirani“ poraz od Engleske, a zatim i trijumf nad Belgijom. Najbolje partije od Ivanovića, Jankovića, Smiljanića i ostalih tek treba očekivati, naši fudbaleri su prilikom ceremonije dodela medalja nagrađeni velikim aplauzom svih gledalaca na „Evroborgu“.
Istina, ostao je gorak ukus posle debakla u finalu, verovatno su se svi potajno nadali pobedi protiv Holanđana i tituli, stvarnost je bila drugačija, naši mladi fudbaleri su dali sve od sebe, a novu priliku da nas obraduju imaće već naredne godine na Olimpijskim igrama, gde bi srebro, uostalom kao i na ovom Evropskom prvenstvu predstavljalo veliki uspeh. Taktika povlačenja na sopstvenu polovinu, prepuštanje sredine terena protivniku ovoga puta ipak nije dala rezultata, fudbaleri Holandije su znalački iskoristili višak slobodnog prostora. Srpska odbrana je prvi put položila oružje u 17. minutu, Bakal je pronašao put do mreže Kahrimana. Igrači Srbije su uzvratili u 36. minutu, Kolarov je slično kao i protiv Belgije u polufinalu, centrirao sa strane (preko 30 metara), a lopta je na žalost pogodila stativu. Slovenački arbitar nam je progledao kroz prste u finišu prvog poluvremena, kada je Duško Tošić namerno igrao rukom, a za to je nagrađen žutim kartonom. Tek što se krenulo sa centra u nastavku utakmice, Basta i Rakić za malo su iskoristili jednu od retkih grešaka holandske odbrane, usledile su i nove šanse za „orliće“, ali se Janković i Rakić nisu najbolje snašli, igrači Holandije su još uvek imali prednost od jednog gola.
Onda je usledilo pola sata za zaborav, kada su sve sjajne partije fudbalera Srbije na EP otišle u drugi plan. Na terenu koji je bio izuzetno klizav zbog jake kiše, bolje se snašao domaći, Babel je u 60. minutu iskoristio klizanje naših defanzivaca i povećao na 2:0, a nedugo zatim i Kolarov je morao napolje zbog drugog žutog. Domaći navijači su već krenuli da se raduju, posle nove neuspele ofsajd zamke, Rihters je u 67. povećao na 3:0, a onda je dosuđen i penal za Holanđane. Kahriman je odbranio šut Babelu, za trenutak je izbegnuta potpuna katastrofa, naš golman je zatim još jednom sjajnom interenisao i spasao sopstvenu mrežu, a Dragan Mrđa je u 79. minutu smanjio na 3:1.
Usledile su nove greške u odbrani, kiksirao je do tada nepogrešivi Ivanović, dok je najlošiju partiju na šampionatu pružio Antonio Rukavina. Tri minuta pre kraja Bruins je postavio konačnih 4:1, Holandija je šampion, a nama je preostalo da nagađamo koga će sve Havijer Klemente prekomandovati u A tim.
draganva
Admin
draganva

Muški
Godina : 51

PočaljiNaslov: Re: Evropsko prvenstvo za mlade fudbalere u Holandiji   Evropsko prvenstvo za mlade fudbalere u Holandiji Icon_minitimeNed Jun 24, 2007 3:33 am

Nema veze, i ovo je odlican uspeh. Bravo! Ono sto je po meni mnogo vaznije, to je "timski duh", volja i resenost da se igra i da se da sve od sebe, dobra atmosfera medju igracima... Oni stariji bi mogli o tome mnoooogo da nauce od mladih...