Složna Braća Indeks
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Složna Braća Indeks


 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  Video igreVideo igre  

 

 Da propadne plan Ahtisarija

Ići dole 
AutorPoruka
draganva
Admin
draganva


Muški
Broj poruka : 2797
Godina : 51
Lokacija : Valjevo
Datum upisa : 30.01.2007

Da propadne plan Ahtisarija Empty
PočaljiNaslov: Da propadne plan Ahtisarija   Da propadne plan Ahtisarija Icon_minitimeČet Mar 29, 2007 10:03 am

Koštunica: Državni interes je da propadne plan Ahtisarija

Predsednik Vlade Srbije Vojislav Koštunica ocenio je danas da je "prvi državni i nacionalni interes Srbije da propadne plan izaslanika UN Martija Ahtisarija za rasparčavanje" Srbije.
"Primili smo k znanju da su Amerika, EU i NATO podržali Ahtisarijev predlog da se Srbiji otme 15 odsto teritorije. Za sada ćemo se uzdržati da komentarišemo njihovo obrazloženje da se teritorija otima zbog prijateljstva prema Srbiji", navodi se u izjavi Koštunice za agenciju Beta.
Premijer je dodao da je NATO "sebe nazvao milosrdnim anđelom kada je bombardovao Srbiju", a da danas, "kada pokušava da otme značajan deo naše teritorije, sebe naziva prijateljem Srbije".
Prema njegovim rečima, Srbija još jače i još odlučnije odgovora da je Kosovo i Metohija sastavni i neotuđivi deo Srbije, da je to po pravu tako, i da će to po pravu tako i ostati.
"Danas svet nije isti kao 1999. godine kada je Srbija bombardovana. Savet bezbednosti UN ima instrumente da zaustavi silu i da spreči da se pravno nasilje sprovede nad Srbijom. I pored gromoglasne podrške Ahtisarijev predlog će propasti, što će otvoriti vrata da počnu pravi pregovori o budućem uređenju Pokrajine", naveo je Koštunica.
Nazad na vrh Ići dole
https://slozna-braca.editboard.com/index.htm
draganva
Admin
draganva


Muški
Broj poruka : 2797
Godina : 51
Lokacija : Valjevo
Datum upisa : 30.01.2007

Da propadne plan Ahtisarija Empty
PočaljiNaslov: Re: Da propadne plan Ahtisarija   Da propadne plan Ahtisarija Icon_minitimeČet Mar 29, 2007 10:04 am

Naši političari samo pričaju "ne damo Kosovo..." ali na žalost samo nama ovde u Srbiji. Gde je tu diplomatija, lobiranje, i sve ostalo što prati savremenu spoljnju politiku što podrazumeva da morate biti maksimalno angažovani u spoljnoj politici. A mi? Gde je to Koštunica išao da malo lobira (podseća me na Miloševića). Pa ne može se samo iz Beograda vikati "mi ne damo.....". Kome? Nama ovde u Srbiji, pa mi to znamo. A gde su konkretni potezi i predlozi. Jeda jednostavan je: Premestiti da glavni grad Srbije bude na Kopsovu napr. Mitrovica i tako dalje. Sve u svemu vikati na sav glas "ja sam patriota" a bez pravih poteza i akcije u spoljnom svetu (čitaj Amerika i EU) ravno je nuli. Ali ne političarima je mnogo bitnije koja će Ministarstva i direktorska mesta zauzeti, jer kao što neko reče; političari su svatili da mogu da postanu kapitalisti, ali nažalost sa našim parama.
Nazad na vrh Ići dole
https://slozna-braca.editboard.com/index.htm
 
Da propadne plan Ahtisarija
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» BND OTKRILA SPREGU AHTISARIJA I ALBANSKE MAFIJE

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Složna Braća Indeks :: OZBILJNE PRIČE :: POLITIKA-
Skoči na: