Složna Braća Indeks
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Složna Braća Indeks


 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  Video igreVideo igre  

 

 Ima 99 godina, a vodi ljubav svaki dan!

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
draganva
Admin
draganva


Muški
Broj poruka : 2797
Godina : 51
Lokacija : Valjevo
Datum upisa : 30.01.2007

Ima 99 godina, a vodi ljubav svaki dan! Empty
PočaljiNaslov: Ima 99 godina, a vodi ljubav svaki dan!   Ima 99 godina, a vodi ljubav svaki dan! Icon_minitimePet Apr 06, 2007 8:40 am

Poznati brazilski arhitekta Oskar Nimajer, koji ima 99 godina, tvrdi da se oseća kao tridesetogodišnjak i da vodi ljubav svaki dan.

"Mislim samo na žene. Seksualne odnose imam svaki dan", izjavio je u intervjuu nedeljniku "Ištoe" slavni arhitekta, koji je u decembru stupio u drugi brak, ovog puta sa svojom sekretaricom Verom Lusijom Kabrerom (60).

Nimejer, poznat, pre svega, kao učesnik izgradnje Brazilije, koja je proglašena za glavni grad Brazila 1960. godine, kaže da se oseća kao da ima trideset godina.

"Ponekad se pojavi tuga i očaj. Ali i dalje imam iste nade, ista razočarenja, smeh i plač koji su me pratili čitavog života", poverio se on.

Ateista i komunista, Nimajer kaže da razume čovekovu potrebu da veruje u život posle smrti.

"Ja nisam vernik. Za mene nauka sve objašnjava. Medjutim, ideja smrti i bića koje upravlja svime predstavlja stalnu misteriju u nazoru čoveka koji ne prihvata da će jednog dana sasvim nestati", rekao je on.

Pored poodmaklih godina, Nimajer i dalje stvara. U decembru prošle godine u Braziliji su otvoreni muzej i biblioteka čiji je on autor, a na molbu predsednika Venecuele Uga Čavesa upravo je završio projekat spomenika Simonu Bolivaru, zaslužnom za nezavistnost nekoliko zemalja Latinske Amerike.

Nimajer je ocenio da je Čaves "ratnik u odbrani Latinske Amerike", a što se tiče američkog predsednika Džordža Buša rekao je da je "šteta što postoje tako osrednji ljudi kao što je on".

U oktobru prošle godine vremešni arhitekta je polomio karlicu, što ga nije sprečilo da se u decembru, pred svoj 99. rodjendan, venča sa sekretaricom Verom Lusijom Kabrerom. Njegova prva supruga Anita Bildo, sa kojom je bio u braku 76 godina, preminula je 2004. godine.

"Priroda je bila velikodušna prema meni. Retko sam bolovao", rekao je Nimajer.

U preko 70 godina dugoj karijeri on je ostvario blizu 600 arhitektonskih projekata širom sveta. Njegove gradjevine se izdvajaju mekim krivim linijama čime je, kako je sam rekao, želeo da"oda čast telu brazilske žene".

Ima 99 godina, a vodi ljubav svaki dan! V48647p0
Nazad na vrh Ići dole
https://slozna-braca.editboard.com/index.htm
maserka

maserka


Ženski
Broj poruka : 489
Godina : 54
Datum upisa : 30.01.2007

Ima 99 godina, a vodi ljubav svaki dan! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ima 99 godina, a vodi ljubav svaki dan!   Ima 99 godina, a vodi ljubav svaki dan! Icon_minitimePet Apr 06, 2007 5:04 pm

najverovatnije , zahvaljujuci VIJAGRI!
Nazad na vrh Ići dole
jednažena

jednažena


Broj poruka : 1812
Datum upisa : 07.04.2007

Ima 99 godina, a vodi ljubav svaki dan! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ima 99 godina, a vodi ljubav svaki dan!   Ima 99 godina, a vodi ljubav svaki dan! Icon_minitimeUto Apr 10, 2007 12:50 am

počeću da verujem u čuda Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Ima 99 godina, a vodi ljubav svaki dan! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ima 99 godina, a vodi ljubav svaki dan!   Ima 99 godina, a vodi ljubav svaki dan! Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Ima 99 godina, a vodi ljubav svaki dan!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Ispisivanje slova na vodi

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Složna Braća Indeks :: OPUŠTENE PRIČE :: SVAŠTARA-
Skoči na: