Složna Braća Indeks
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Složna Braća Indeks


 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  Video igreVideo igre  

 

 O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu...

Ići dole 
5 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Br-1

Br-1


Broj poruka : 333
Godina : 61
Datum upisa : 02.02.2007

O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu... Empty
PočaljiNaslov: O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu...   O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu... Icon_minitimeUto Apr 17, 2007 4:38 pm

"O, tako bih volela da se zaljubim!"
U klasicnoj vezi mladic i devojka primecuju da su njihovi razgovori i druzenje "prazni" i zato pokusavaju da ispraznost svog prijateljstva upotpune ulazenjem u dublju medjusobnu bliskost, da bi u medjusobnom uzbudjivanju emocija nasli pokretacku snagu svoga odnosa.
Veza koja je zasnovana na osecanjima umesto na pravoj ljubavi je veza medjusobno opterecenih. Takvi su u medjusobnoj "igri" svojih sebicnih zelja.
Oni ne vole zaista jedni druge, vec vole vrednosti koje vide jedan u drugom. Sasvim je svejedno da li vrednost (razlog ljubavi) vide u lepom fizickom izgledu, intelektualnim i moralnim sposobnostima, ili materijalnim vrednostima koje ta osoba poseduje.
Ako osobu volimo sebicnom ljubavlju koja uvek zahteva razlog zbog koga volimo, bicemo skloni da i samu osobu "zrtvujemo" radi razloga zbog kojeg je volimo. Na primer, nacionalista ce biti sklon da zrtvuje naciju radi vrednosti zbog kojih je voli, kao sto ce samoljubiv covek izvrsiti samoubistvo zbog povredjene sujete, itd.
U pravoj ljubavi, razlog zasto nekoga volimo se ne nalazi u vrednostima osobe koju volimo, vec se nalazi u nama, u nasem srcu, u motivu same ljubavi iz kojeg tu osobu volimo. Osoba koju volimo ima svoje vrednosti (i svoje mane), ali one nisu RAZLOG vec POVOD za izrazavanje nase ljubavi prema njoj.
Ukoliko je zajednica onih koji se vole zasnovana na sebicnim motivima, koji u drugome traze razlog svog zadovoljenja, takva zajednica ce vrlo verovatno vremenom da postane dosadna. Klasicnu zajednicu onih koji se vole, pored sebicne ljubavi karakterise i slepa ljubav, koja je pokrenuta osecanjima. Prijatna osecanja bracne bliskosti ne smeju biti temelj veze, vec samo povod za njeno manifestovanje.


Prava ljubav je upravo usmerena na duhovne i fizicke potrebe samog zivota i njegove egzistencije. Ona je razuman i svrsishodan odgovor na covekove stvarne potrebe, pa zato izaziva traumu sebicnih odnosa. Kako covek sam sebe ne voli, prihvatanje tudje dobrote predstavlja ponizenje i atak na sopstveno veliko Ja, jer dolazi u sukob sa principima sopstvene samodovoljnosti i sebicnosti.

Institucija klasicne veze se shvata kao politicka institucija, u kojoj svako ima svoj sebican interes. Veza je uspesna ako su potrebe u svom zadovoljavanju medjusobno uskladjene, a ne valja, ako su te potrebe medjusobno sukobljene.
Postoji precutna konvencija o obostranom zadovoljavanju sebicnih zelja i obostranom umirivanju savesti:
"Nemoj da se mesas u moj zivot. To je moja stvar. Kada ja ne volim sebe, ko si ti da mene volis! To me ponizava! Ali, ako hoces da mi budes ljubav, da razmenjujemo telesna zadovoljstva, onda pristajem da budem sa tobom u vezi! Ako hoces da budes sa mnom, nemoj da mi uznemiravas savest, a to necu ni ja tebi. Moje grehe, moj um i moju savest ostavi na miru!"
Zbog te iracionalnosti greha, u klasicnoj vezi, zdrav razum je iskljucen, jer bi raskrinkao igru.


Na svijetu ne postoji nista lepse nego sto je ljubav udane zene. Nazalost, ozenjeni muskarci takvu ljubav nikada ne susretnu.
Nazad na vrh Ići dole
oki

oki


Broj poruka : 3728
Godina : 51
Datum upisa : 31.01.2007

O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu... Empty
PočaljiNaslov: Re: O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu...   O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu... Icon_minitimeSre Apr 18, 2007 11:14 am

Zaljubljenost ne moze da se vrati ,samo moze da tinja i da se rasplamsa.
Ako vec jednom umre nema joj vise zivota.
Nazad na vrh Ići dole
Br-1

Br-1


Broj poruka : 333
Godina : 61
Datum upisa : 02.02.2007

O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu... Empty
PočaljiNaslov: Re: O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu...   O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu... Icon_minitimeSre Apr 18, 2007 12:43 pm

Da su preko savesti mnogi osvedoceni o gresne motive svoje emotivne veze sa osobom suprotnog pola, vidi se iz njihovog stava: "Necu da se zabavljam sa tom osobom, jer mi je prijatelj. Ne zelim da kvarim prijateljstvo!"
Tako nesvesno pokazuju da ih u zabavljanju ne pokrece prava ljubav vec sebicna ljubav koja je suprotstavljenja pravom prijateljstvu.

Idealan muz je covjek o kakvom sve zene sanjaju da ga imaju, u stvarnosti ga nema ni jedna.
Nazad na vrh Ići dole
oki

oki


Broj poruka : 3728
Godina : 51
Datum upisa : 31.01.2007

O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu... Empty
PočaljiNaslov: Re: O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu...   O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu... Icon_minitimeSre Apr 18, 2007 1:01 pm

Ako su dve osobe suprotnog pola na 'istoj talasnoj dužini' i gledaju u istom pravcu, dobri prijatelji, ne vidim razlog da se nesto promeni ako se zaljube.
Posto je rec o zaljubljivanju.
Kako negujemo prijateljstvo tako treba negovati i ljubav!
Nazad na vrh Ići dole
Br-1

Br-1


Broj poruka : 333
Godina : 61
Datum upisa : 02.02.2007

O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu... Empty
PočaljiNaslov: Re: O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu...   O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu... Icon_minitimeSre Apr 18, 2007 1:09 pm

ljubavna bliskost treba da bude korak vise u izrazavanju prijateljstva koje vec postoji, a ne zamena za prijateljstvo za koje sebicno srce nije sposobno. Seksualnost je samo jedan od nacina izrazavanja prave ljubavi prema ljubavnom saputniku, ali kada covek nema pravu ljubav, onda seksualnost postaje objekat covekovih sebicnih zelja.

obicno muskarci gledaju zene da bi ih vidjeli, zene gledaju muskarce da bi bile vidjene.
Nazad na vrh Ići dole
jednažena

jednažena


Broj poruka : 1812
Datum upisa : 07.04.2007

O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu... Empty
PočaljiNaslov: Re: O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu...   O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu... Icon_minitimeČet Apr 19, 2007 1:41 am

Mislim da se iz prijateljstva često rađaju velike i snažne ljubavi,
jer taj par se upoznaje i zbližava na jedan iskren način,sve je prirodno,
bez glume,samo ne znam dal' se oni jednako tako zaljubljuju onako strasno ili je to već velika ljubav.Svakako se po meni zaljubljenost i ljubav razlikuju.
Nazad na vrh Ići dole
Br-1

Br-1


Broj poruka : 333
Godina : 61
Datum upisa : 02.02.2007

O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu... Empty
PočaljiNaslov: Re: O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu...   O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu... Icon_minitimeČet Apr 19, 2007 5:05 am

Ja ne verujem puno ljudima-zenama s kojima sam se tek sprijateljio, a koji pokazuju da sam im drazi od njihovih starih prijatelja; jer tako ce se ponasati i samnom kada steknu nove prijatelje.
Nazad na vrh Ići dole
jednažena

jednažena


Broj poruka : 1812
Datum upisa : 07.04.2007

O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu... Empty
PočaljiNaslov: Re: O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu...   O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu... Icon_minitimeČet Apr 19, 2007 6:57 am

Dobro ovdje govorimo o ljubavi i zaljubljenosti volim
a o tom frišnom prijateljstvu je teško šta reći,znaš sve mora dozorit
pre nego se ubere....
Nazad na vrh Ići dole
Br-1

Br-1


Broj poruka : 333
Godina : 61
Datum upisa : 02.02.2007

O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu... Empty
PočaljiNaslov: Re: O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu...   O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu... Icon_minitimeČet Apr 19, 2007 4:01 pm

Prijatna osecanja bracne bliskosti ne smeju biti temelj veze, vec samo povod za njeno manifestovanje.
Pogresnom funkcijom osecanja bliskosti se upravo ugusuju povodi za izrazavanje i prihvatanje pravog prijateljstva.
Povod za izrazavanje i prihvatanje ljubavi pravog prijateljstva jeste medjusobno razumevanje koje se u klasicnom odnosu izostavlja, jer bi raskrinkalo "sebicnu igru" i tako uznemirilo uljuljkanu savest.

Da li zene mrze ljubomornog muskarca kojeg ne vole, ali bi se ljutile kad covjek kojega vole ne bi bio ljubomoran?????
Nazad na vrh Ići dole
jednažena

jednažena


Broj poruka : 1812
Datum upisa : 07.04.2007

O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu... Empty
PočaljiNaslov: Re: O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu...   O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu... Icon_minitimePet Apr 20, 2007 12:25 am

Pa naravno da mrzim ljubomornog muškarca kojeg ne volim,baš mi ide na živce
uhhhhhhhhh,da bome ,smeta mi ako muškarac kojeg volim nije baš ni malo ljubomoran,ne preterano jel' bi mi i u tom slučaju smetalo,jer ljubomora je bolest i opsednutost.
Nazad na vrh Ići dole
Br-1

Br-1


Broj poruka : 333
Godina : 61
Datum upisa : 02.02.2007

O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu... Empty
PočaljiNaslov: Re: O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu...   O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu... Icon_minitimePet Apr 20, 2007 11:22 am

Ima veoma nesretnih ljudi koje niko ne tjesi: to su ljubomorni muzevi; ima ih koje svi mrze: i to su ljubomorni muzevi; ima ih koje svi preziru: to su takodje ljubomorni muzevi.
Nazad na vrh Ići dole
jednažena

jednažena


Broj poruka : 1812
Datum upisa : 07.04.2007

O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu... Empty
PočaljiNaslov: Re: O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu...   O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu... Icon_minitimePet Apr 20, 2007 11:29 am

ma šta znam kažu gdje je prava ljubav da je tu prisutna i ljubomora,
ko zna,možda me to još čeka,ali je zaista opterećenje ta nesretna ljubomora koja pojedine parove jednostavno ubija,ono zaljubljeni ,a crv ljubomore ih grize uhhhhhhhhh sigurno im nije lako,a da ne govorim u nekoj dužoj vezi ili braku,pa to je ludilo.........
Nazad na vrh Ići dole
Br-1

Br-1


Broj poruka : 333
Godina : 61
Datum upisa : 02.02.2007

O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu... Empty
PočaljiNaslov: Re: O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu...   O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu... Icon_minitimePet Apr 20, 2007 11:33 am

Kako je covek sklon da tudje postupke tumaci principima sopstvenog gresnog srca, on je sklon da kroz sopstveno neverstvo sumnjici bracnog saputnika i da njega i sebe muci ljubomorom.
Nazad na vrh Ići dole
jednažena

jednažena


Broj poruka : 1812
Datum upisa : 07.04.2007

O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu... Empty
PočaljiNaslov: Re: O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu...   O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu... Icon_minitimePet Apr 20, 2007 11:37 am

Da verovatno je upravo tako,
ja mučim samo ljubavlju a nikako ljubomorom O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu... A015
Nazad na vrh Ići dole
oki

oki


Broj poruka : 3728
Godina : 51
Datum upisa : 31.01.2007

O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu... Empty
PočaljiNaslov: Re: O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu...   O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu... Icon_minitimePet Apr 20, 2007 11:41 am

Nema ničeg opasnijeg nego se zamišljati zaljubljenim,
jer se odmah takvim i postaje. Neutral
Nazad na vrh Ići dole
Br-1

Br-1


Broj poruka : 333
Godina : 61
Datum upisa : 02.02.2007

O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu... Empty
PočaljiNaslov: Re: O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu...   O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu... Icon_minitimePet Apr 20, 2007 11:43 am

Upravo sada je pravi trenutak za donosenje vaznih zivotnih odluka! Odmah treba stupiti u ljubavni odnos!!!
Nazad na vrh Ići dole
jednažena

jednažena


Broj poruka : 1812
Datum upisa : 07.04.2007

O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu... Empty
PočaljiNaslov: Re: O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu...   O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu... Icon_minitimePet Apr 20, 2007 11:45 am

uh oki iz tvojih usta u božije uši,sad ću da se zamišljam do zore napred

pa ima sutra da budem zaljubljena i preko ušiju haha
Nazad na vrh Ići dole
jednažena

jednažena


Broj poruka : 1812
Datum upisa : 07.04.2007

O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu... Empty
PočaljiNaslov: Re: O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu...   O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu... Icon_minitimePet Apr 20, 2007 11:46 am

Br-1 ::
Upravo sada je pravi trenutak za donosenje vaznih zivotnih odluka! Odmah treba stupiti u ljubavni odnos!!!

haha ko će prvi O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu... 44609
Nazad na vrh Ići dole
Br-1

Br-1


Broj poruka : 333
Godina : 61
Datum upisa : 02.02.2007

O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu... Empty
PočaljiNaslov: Re: O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu...   O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu... Icon_minitimePet Apr 20, 2007 11:49 am

Sve sto se desi jednom, ne mora se nikad ponoviti. Ali sve sto se desi dva puta, desice se sigurno i treci put.
I da se zna ,Tri stvari se ne mogu sakriti: ljubav, planina i covjek na devi!
Nazad na vrh Ići dole
jednažena

jednažena


Broj poruka : 1812
Datum upisa : 07.04.2007

O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu... Empty
PočaljiNaslov: Re: O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu...   O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu... Icon_minitimePet Apr 20, 2007 11:51 am

a to jednom je verovatno iz zaljubljenosti na prvi pogled,
a za drugu soluciju sam uvek al' produženu hahahaaaaa
Nazad na vrh Ići dole
Br-1

Br-1


Broj poruka : 333
Godina : 61
Datum upisa : 02.02.2007

O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu... Empty
PočaljiNaslov: Re: O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu...   O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu... Icon_minitimePet Apr 20, 2007 12:00 pm

Da bismo nekoga dolicno voljeli, treba ga tako voljeti kao da ce sutra umrijeti!
Kad jednoj ljubavi dodje kraj, slabici kukaju, energicni smjesta pronadju novu ljubav, a pametni su je vec odavno imali u rezervi.
Nazad na vrh Ići dole
jednažena

jednažena


Broj poruka : 1812
Datum upisa : 07.04.2007

O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu... Empty
PočaljiNaslov: Re: O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu...   O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu... Icon_minitimePet Apr 20, 2007 12:08 pm

Br-1 ::
Da bismo nekoga dolicno voljeli, treba ga tako voljeti kao da ce sutra umrijeti!
Kad jednoj ljubavi dodje kraj, slabici kukaju, energicni smjesta pronadju novu ljubav, a pametni su je vec odavno imali u rezervi.


Rolling Eyes Wink a zato me imaš ahaaaaaaaaa
Nazad na vrh Ići dole
Br-1

Br-1


Broj poruka : 333
Godina : 61
Datum upisa : 02.02.2007

O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu... Empty
PočaljiNaslov: Re: O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu...   O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu... Icon_minitimePet Apr 20, 2007 12:14 pm

Ja uvijek zelim da budem zenina prva ljubav. Zene su u tome prefinjenije: zele da budem njihova posljednja ljubav!


Poslednji izmenio dana Sub Apr 21, 2007 4:20 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Lexi

Lexi


Ženski
Broj poruka : 195
Godina : 51
Datum upisa : 01.03.2007

O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu... Empty
PočaljiNaslov: Re: O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu...   O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu... Icon_minitimeSub Apr 21, 2007 4:33 am

Zeko, svidjaju mi se tvoje sitne mudrosti, bile one stvarno tvoje ili si ih negde usput prisvojio...Nema veze...Volim pametne muskarce, jer onda sa njima imam o cemu da pricam.
Drago mi je da te poznajem. Isto vazi i za vecinu korisnika ovog foruma,koje ne bih da imenujem iz prostog razloga da ne bih uvredila one koje slucajno ili s namerom ne budem imenovala. prepoznace se, jer sa njima uglavnom komuniciram.
Jednom sam rekla jednoj osobi-a ta osoba ce se prepoznati, znam:
Covek koji cuti cuti zato sto:
-nema sta da kaze
-nema kome da kaze
-ili smatra da je u tom drustvu, mudrost biti samo slusalac, nikako govornik... Wink Idea

Meni je samo drago sto me je Oki navukla na sloznu bracu, jer jesu dobro drustvo i medju njima ne zelim da budem cutolog.
Nazad na vrh Ići dole
oki

oki


Broj poruka : 3728
Godina : 51
Datum upisa : 31.01.2007

O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu... Empty
PočaljiNaslov: Re: O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu...   O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu... Icon_minitimeSub Apr 21, 2007 7:48 am

Meni je samo drago sto me je Oki navukla na sloznu bracu, jer jesu dobro drustvo i medju njima ne zelim da budem cutolog.

ljubavi moja O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu... 50092 O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu... 402331
zato sam te i navukla , zato što te volim! O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu... 955890 O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu... 955890 O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu... 955890
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu... Empty
PočaljiNaslov: Re: O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu...   O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu... Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
O zaljubljenosti i pravoj ljuvavi ponekad cujemo izjavu...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Složna Braća Indeks :: OPUŠTENE PRIČE :: MUŠKO-ŽENSKA ŠAPUTANJA-
Skoči na: