Složna Braća Indeks
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Složna Braća Indeks


 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  Video igreVideo igre  

 

 Kralj sa krunom

Ići dole 
AutorPoruka
draganva
Admin
draganva


Muški
Broj poruka : 2797
Godina : 51
Lokacija : Valjevo
Datum upisa : 30.01.2007

Kralj sa krunom Empty
PočaljiNaslov: Kralj sa krunom   Kralj sa krunom Icon_minitimeUto Maj 22, 2007 10:24 am

Kralj sa krunom Mijatovic1sw9
Predugih šest godina Real čeka na titulu, nikad nismo bili u boljoj situaciji da konačno šampionski pehar vratimo u Madrid - ovako priča Predrag Mijatović, sportski direktor kraljevskog kluba, tri kola pre kraja Primere.
Real je poslednji put bio prvak 2001, dakle pre dolaska „galaktikosa“, a sada sa nekim novim klincima najzad mu se smeši tron. Bio bi to veliki uspeh i našeg bivšeg reprezentativca, koji je u junu seo u direktorsku fotelju.
- Ma, kad smo prošli Rekreativo u gostima, dobićemo valjda i preostale tri utakmice, od kojih dve igramo kod kuće. Šalu na stranu, osvojili smo neizmerno važna tri boda u situaciji kada četiri ekipe pretenduju na vrh. Stvorili smo sjajnu atmosferu i došli u poziciju da zavisimo od nas samih, a to je u fudbalu jako teško. Sada su sve oči uprte u Real, siguran sam da imamo snage, vere, mentalni sklop i da će nas sreća poslužiti. Moram da priznam da je navijače počelo da izdaje strpljenje, a pošto smo ni od kuda stigli na prag titule, zahvatila ih je euforija, prave sjajan ambijent i pružaju nam podršku da istrajemo - tvrdi Mijatović.
nBarselona, Sevilja, pa i Valensija duvaju za vrat Realu?
- Barselona nije navikla da nekome gleda u leđa, a situaciju dodatno pogoršava činjenica da smo mi prvi, iako su nas gotovo svi otpisali. Katalonci su poslednje dve sezone bili prvaci, prošle godine osvojili su i Ligu šampiona, a sada mogu da izgube sve. Mogu da zamislim kakav haos vlada u njihovim redovima i to bi trebalo da iskoristimo. Ne smemo, ipak, da zaboravimo ni odličnu Sevilju, koja je ozbiljan rival, dok je Valensija zbog bodovnog zaostatka u najtežoj situaciji.
nOsvajanjem titule dobili biste i ličnu satisfakciju, zbog odgovornosti za kadrovsku politiku kluba?
- Uvek sam bio optimista, pre početka sezone cilj je bio plasman u Ligu šampiona, nismo blistali, ali smo išli korak po korak, pa i kada su skoro svi prestali da veruju u nas - mi to nismo prihvatali. Evo nas, nadomak krune. Ja sam samo deo kolektiva, svakako da bih bio prezadovoljan osvojenim trofejom, jer bi on bila dokaz da sam dobro radio svoj posao.
nKakva je razlika Reala sa početka i finiša sezone?
- Igrači su prihvatili stil i zahteve trenera Kapela, naš plan je bio da napravimo tim koji će moći da se bori do kraja bez imperativa i tenzija. Iz iskustva znam da prvak Španije postaje ona ekipa koja je fizički i psihički najspremnija, s obzirom na to da je kvalitet prilično ujednačen. Motiv je, takođe, veoma važan deo šampionske strategije. Kapelo je uneo promenu po tim pitanjima i trebalo je vremena da fudbaleri prihvate šta se od njih traži, i na treninzima i na utakmicama. Podsećam da je prošlog leta i u januaru došlo devet novih igrača, sa različitim navikama, drugačijim zahtevima i obavezama u klubovima. Kako je vreme odmicalo, približavali smo se ostvarenju cilja - da postanemo tim. Sada smo prava ekipa i zbog toga sam optimista da ćemo na kraju slaviti - zaključio je Mijatović.
Liverpul i Milan ujednačeni
nLiverpul i Milan sutra će se boriti za trofej Lige šampiona?
- Ne bih se usudio da prognoziram pobednika, zato što se ekipe odlično poznaju, siguran sam da će utakmica biti jako ujednačena. A ako baš moram, zbog trijumfa u Istanbulu i psihološke prednosti, za nijansu veće šanse dajem Englezima.
Nazad na vrh Ići dole
https://slozna-braca.editboard.com/index.htm
 
Kralj sa krunom
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Složna Braća Indeks :: OPUŠTENE PRIČE :: SPORT-
Skoči na: