Složna Braća Indeks
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Složna Braća Indeks


 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  Video igreVideo igre  

 

 Između Rusije i SAD vlada napetost

Ići dole 
AutorPoruka
draganva
Admin
draganva


Muški
Broj poruka : 2797
Godina : 51
Lokacija : Valjevo
Datum upisa : 30.01.2007

Između Rusije i SAD vlada napetost Empty
PočaljiNaslov: Između Rusije i SAD vlada napetost   Između Rusije i SAD vlada napetost Icon_minitimeUto Maj 22, 2007 9:27 am

Između Rusije i SAD vlada napetost Busiputinjw1
Američki predsednik Džordž Buš ocenio je da između Zapada i Rusije vlada napetost i izrazio sumnju u to da će Rusija, pod predsednikom Vladimirom Putinom, napredovati na putu ka demokratiji.
"Moja poruka Putinu jeste da postoji bolji put, da (ruski) interesi leže na Zapadu i da bi trebalo da radimo zajedno na konstruktivniji način", rekao je sinoć Buš u intervjuu Rojtersu. Putin, koji je nedavno skoro uporedio SAD s Trećim rajhom, nezadovoljan je zbog plana Vašingtona da u istočnoj Evropi postavi protivraketni štit, naveo je Rojters. Ruski predsednik smatra da bi štit mogao biti upotrebljen protiv Rusije, mada Buš tvrdi da je namenjen isključivo odbrani od eventualnih raketnih napada "otpadničkih" država. Buš je izjavio da je u Moskvu poslao sekretara za odbranu Roberta Gejtsa kako bi umanjio rusku zabrinutost zbog štita i preneo poruku da SAD nije neprijatelj Rusije.
"Ljudi u Putinovoj vladi gaje sumnje u vezi s našim namerama, i ja sam pokušao da otklonim te sumnje", rekao je američki predsednik. On je naveo da trenutno vlada velika napetost sa Rusijom, posebno u odnosima Rusije i Evrope, "jer Rusija koristi evropsku energiju i ne dozvoljava pojedinim zemljama da pristupe njenom tržištu, recimo, kada je reč o poljskom mesu." Buš je naglasio da je s Putinom privatno blizak, ali da su odnosi Moskve i Vašingtona "veoma kompleksni". "On misli da u Rusiji imaju demokratiju u razvoju. U vezi s tim ima, očigledno, dosta sumnji, i ja očekujem da ću s njim nastaviti razgovor o tome zašto misli da je njegova zemlja na putu ka demokratiji. Meni se ponekad čini da nije", rekao je američki predsednik. Govoreći u Iraku, Buš je izrazio uverenje da će septembar biti "značajan trenutak" za procenjivanje napretka američkog plana o pojačanju snaga u toj zemlji. Prema njegovim rečima, u to veruju i američki komandant u Iraku general Dejvid Petreus i republikanci u Kongresu.
Buš je nagovestio mogućnost da lideri Grupe osam na sastanku sledećeg meseca postignu sporazum o osnovnim principima za rešavanje problema globalnih klimatskih promena. On je, međutim, upozorio da bez aktivnog učešća glavnih svetskih zagađivača - Kine i Indije - nije moguća efikasna borba protiv klimatskih promena.
Nazad na vrh Ići dole
https://slozna-braca.editboard.com/index.htm
 
Između Rusije i SAD vlada napetost
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» I posle svega VLADA
» Vozom kroz tunel iz Rusije u Ameriku

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Složna Braća Indeks :: OZBILJNE PRIČE :: POLITIKA-
Skoči na: