Složna Braća Indeks
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Složna Braća Indeks


 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  Video igreVideo igre  

 

 STOUNSI U BEOGRADU

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Tefnut

Tefnut


Ženski
Broj poruka : 435
Datum upisa : 11.07.2007

STOUNSI  U  BEOGRADU Empty
PočaljiNaslov: STOUNSI U BEOGRADU   STOUNSI  U  BEOGRADU Icon_minitimePet Jul 13, 2007 6:26 am

Još dan do Stons spektakla, Milić ljut
Petak, 13. jul 2007.

Pripreme za koncert Rolling Stonesa na beogradskom Ušću privedene su kraju. Gigantska bina je gotovo već završena, postavljeni su wc-i, štandovi za piće, a jedina nepoznanica je ko će biti predgrupa
britanskim matorcima.

Milić Vukašinović i njegov "Mič Valiant bend" možda ipak neće biti učesnici spektakla na Ušću u subotu uveče, jer su se on i frontmen Električnog orgazma Srdjan Gojković-Gile posvadjali na konferenciji za novinare uoči koncerta.

Gile je preložio Miliću i da bacaju novčić kako bi odlučili ko će prvi, odnosno drugi da svira, što je "doktor za rokenrol", kako Milić sam sebe naziva, odbio.

Vlasnik producentske kuće Music Star Production Raka Marić razmišlja da Miliću zabrani da nastupi, iako su njih dvojica dugogodišnji prijatelji i saradnici.

"Mića je prevršio svaku meru i svojim ponašanjem bacio senku na ono što je poenta svega, a to je koncert najvećeg benda koji je ikad gostovao na ovim prostorima", kaže za Marić za "Press", i dodaje da je Vukašinović imao nerealne zahteve, kao što je onaj da svira "pod reflektorima, kada padne mrak".

"Sviraće samo ako se izvini Giletu", navodi Raka Marić.

S druge strane, Vukašinović tvrdi da je Gile favorizovan jer je "ljubimac gradske vlasti u Beogradu", i zamera Mariću da je "izdao njihovo dugogodišnje prijateljstvo". "Neću svirati na Ušću i to je moja odluka, a ne Rakina", tvrdi Milić.

Njegov zaključak je da je Raka Marić "pristao na ucene gradskih vlasti Beograda".

"Zato je Giletu namenio mesto predgrupe, a ja bi trebalo da sviram u pet popodne. E, to ne dolazi u obzir. Da ne spominjem tamo neki 'The Ansver' koji sviraju nešto što više niko u svetu ne sluša. Raka je za mene prošlost. Jesmo bili prijatelji, ali nikad više neću saradjivati sa njim. Imam 57 godina i okrećem novi list", poručuje Milić Vukašinović.

Na Ušće će moći da se udje od 16 časova, a Stonsi će se pojaviti na sceni sa prvim mrakom, izmedju 21.15 i 21.30. Stonsi će nastupiti na bini širokoj 70 i visokoj 30 metara, sa delom koji ulazi u publiku dužine 65 metara po kojem će se frontmen grupe Mik Džeger kretati tokom koncerta. najavljeno je da će rok dinosaurusi svirati najmanje dva sata.

U prodaju je bilo pušteno 70.000 karata po ceni od 2.850 dinara i 10.000 karata koje koštaju 4.350 dinara za mesta uz binu. VIP ulaznice, njih 2.000, rasprodate su po ceni od 24.350 dinara.

Iz Music stara je najavljeno da će Stonsi doputovati u petak Beograd i da će odsesti u hotelu "Hajat", koji se nalazi nedaleko od mesta održavanja koncerta. Iza bine članovi benda imaće svoje šatore, sa bilijarskim stolovima, prostorijama za opuštanje i kuhinjom.

Gradske vlasti su poručile da gužve u saobraćaju ne bi trebalo da bude. "Biće puštena u saobraćaj 232 dodatna autobusa. Već pola sata nakon koncerta će krenuti prva tura od 32 autobusa, koji će polaziti iz Bulevara Mihajla Pupina. Bulevar Mihajla Pupina biće zatvoren za automobile već od jutarnjih časova u subotu", izjavio je gradski menadžer Bojan Stanojević.

Parkiranje je predvidjeno kod buvljaka (500 mesta) i Centra "Sava" (360 mesta), po standardnoj ceni od 64,50 dinara.

Železnice Srbije će uvesti vanredni voz do Novog Sada iz Beograda, posle koncerta Stonsa. Voz će iz glavne stanice u Beogradu krenuti u 01.20 i zaustavljaće se na svim stanicama do Novog Sada, gde treba da stigne u tri sata posle ponoći.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
Tefnut

Tefnut


Ženski
Broj poruka : 435
Datum upisa : 11.07.2007

STOUNSI  U  BEOGRADU Empty
PočaljiNaslov: malo samo...   STOUNSI  U  BEOGRADU Icon_minitimePet Jul 13, 2007 6:28 am

Eto ..ne zamerite, nisam mogla da odolim...bar na kratko, bar malo- Beograd je ...opet svet..i drago mi je zbog toga. Nisam ja neki bas veliki ljubitelj svog grada, ali ...nekako mi opet danas mirise...svetski...Smile
Nazad na vrh Ići dole
misterNO
Admin
misterNO


Muški
Broj poruka : 822
Lokacija : Valjevo
Datum upisa : 30.01.2007

STOUNSI  U  BEOGRADU Empty
PočaljiNaslov: Re: STOUNSI U BEOGRADU   STOUNSI  U  BEOGRADU Icon_minitimePet Jul 13, 2007 8:25 am

Tefnut ::
Eto ..ne zamerite, nisam mogla da odolim...bar na kratko, bar malo- Beograd je ...opet svet..i drago mi je zbog toga. Nisam ja neki bas veliki ljubitelj svog grada, ali ...nekako mi opet danas mirise...svetski...Smile
Samo napred Very Happy !
Mislim da je Beograd, opet, postao svet u oktobru 2000-te...Treba da voliš svoj grad. Evo ja npr. volim moje Valjevo, i ne bih ga menjao ni za jedan grad...nekako sam slep za sve nedostatke mojeg grada, nema ih mnogo, ali...to je valjda ljubav Neutral .
Lepo je kada si u poziciji da ugostiš takve veličine. Ja ih nešto ne volim...možda samo Angie, Little red roster, Satisfaction i Brown sugar Wink
Nazad na vrh Ići dole
Tefnut

Tefnut


Ženski
Broj poruka : 435
Datum upisa : 11.07.2007

STOUNSI  U  BEOGRADU Empty
PočaljiNaslov: Re: STOUNSI U BEOGRADU   STOUNSI  U  BEOGRADU Icon_minitimePet Jul 13, 2007 11:18 am

e pa da...ne volim ih ni ja bas nesto...ne toliko da bih isla na koncert ali..rekoh...atmosfera danas ovde...hmm..lepo bas...Smile
Nazad na vrh Ići dole
Tefnut

Tefnut


Ženski
Broj poruka : 435
Datum upisa : 11.07.2007

STOUNSI  U  BEOGRADU Empty
PočaljiNaslov: Re: STOUNSI U BEOGRADU   STOUNSI  U  BEOGRADU Icon_minitimeSub Jul 14, 2007 4:17 am

nteresovanje za koncert 'stonsa' ne jenjava
Tanjug -

BEOGRAD - Fanovi grupe "Rolingstonsi" i danas, pred njihov večerašnji veliki koncert u Beogradu, još pristižu ispred Bilet servisa, kako bi u poslednjem trenutku kupili karte za spektakl na Ušću, uverili su se reporteri Tanjuga na licu mesta.

Oba šaltera rade punom parom od devet sati ujutru, užasna je gužva, tako da će večeras biti krcato.
Nazad na vrh Ići dole
draganva
Admin
draganva


Muški
Broj poruka : 2797
Godina : 51
Lokacija : Valjevo
Datum upisa : 30.01.2007

STOUNSI  U  BEOGRADU Empty
PočaljiNaslov: Re: STOUNSI U BEOGRADU   STOUNSI  U  BEOGRADU Icon_minitimeSub Jul 14, 2007 10:27 am

POČEO KONCERT „STONSA” NA UŠĆU

Vatrometom i pesmom „Start mi up” najveći bend u istoriji rok en′ rola „Rolingstons” otvorio je večeras oko 21:30 časova veliki koncertni spektakl na beogradskom „Ušću”.

Za zagrevanje pred nastup britanskih legendi bili su zaduženi britanski sastav „Di ensr” i kultni srpski rok en′ rol bend „Električni orgazam”.

Teren za koncert veličine oko 150.000 kvadratnih metara napunili su verni fanovi „Stounsa” iz Srbije, Slovenije, Crne Gore i drugih zemalja u okruženju.

Fascinantan prizor za sve posetioce spektakla je bina koja je široka 68, visoka 30 metara, a teška čitavih 800 tona.

Frontmen benda Mik Džeger i njegove kolege Kit Ričards, Ron Vud i Čarli Vots nasatupaju u Beogradu u okviru turneje „Veliki prasak”, nazvane po istoimenom albumu.
Nazad na vrh Ići dole
https://slozna-braca.editboard.com/index.htm
draganva
Admin
draganva


Muški
Broj poruka : 2797
Godina : 51
Lokacija : Valjevo
Datum upisa : 30.01.2007

STOUNSI  U  BEOGRADU Empty
PočaljiNaslov: „ROLING STONSI” PRIREDILI SPEKTAKL NA UŠĆU   STOUNSI  U  BEOGRADU Icon_minitimeSub Jul 14, 2007 11:36 am

Čuvena britanska rok grupa „Roling Stons” priredila je veceras dvosatni muzički i vizuelni spektakl na beogradskom Ušću, pred oko 60.000 posetilaca, u okviru svetske turneje „Veliki prasak”.

Prvi nastup „Stonsa” u Srbiji, nakon višedecenijskog iščekivanja i dva odložena koncerta u poslednje četiri godine, počeo je velikom zvučnom eksplozijom i vatrometom, a potom su na binu izašli članovi benda, na čelu s pevačem Mikom Džegerom u crvenom satenskom sakou.

„Stonsi” su izveli većinu pesama koje su svirali i na koncertu u Budvi 9. jula.

Mik Džeger se tokom celog koncerta obraćao publici na odličnom srpskom jeziku, pozdravljajući posetioce rečima „Dobro veče vam želim”, „Hvala vam najlepše”, „Lepo što smo stigli”.

Najveće oduševljenje u publici je zavladalo kada je Džeger, predstavljajući jednu od pratećih vokalnih izvođačica, rekao na srpskom „Lepa ti je haljina, ružne su ti sandale”.

Bina na kojoj su „Stonsi” nastupili široka je 70, visoka 30 i dugačka 65 metara, s pokretnim delom koji je tokom koncerta „uplovio” u prostor s publikom.

Publika se mirno i bez velike gužve razišla s Ušća, nije bilo zastoja, a nije bilo ni uobičajene gužve na izlazima s koncertnog prostora.
Nazad na vrh Ići dole
https://slozna-braca.editboard.com/index.htm
Tefnut

Tefnut


Ženski
Broj poruka : 435
Datum upisa : 11.07.2007

STOUNSI  U  BEOGRADU Empty
PočaljiNaslov: Re: STOUNSI U BEOGRADU   STOUNSI  U  BEOGRADU Icon_minitimeSub Jul 14, 2007 11:56 am

Veliki prasak u Beogradu!
Subota, 14. jul 2007.

"Veliki prasak" je počeo! Legandarni The Rolling Stones pojavili su se na bini na beogradskom Ušću nešto posle 21.30, a u publici je nastalo "ludilo" čim je frontmen Mik Džeger zapevao hit "Start Me Up".

Koncert je počeo istom pesmom kao pre nekoliko dana na budvanskoj plaži Jaz, a Džeger je promenio sako i u Beogradu se pojavio u crvenom satenu.

The Rolling Stones nastupaju na koncertnoj površini od oko 150.000 kvadrata, bini širokoj 70, visokoj 30 i dugačkoj 65 metara, čiji je jedan deo pokretan i ulazi u prostor gde je publika.

Kako javljaju izveštači , na Ušću se okupilo izmedju 60.000 i 70.000 ljudi, a prosek godina u publici je "30 plus".

Čuveni Stonsi nastupaju prvi put u Srbiji u okviru svetske turneje "A Bigger Bang".

Članovi grupe u 17.40 časova stigli su u bek stejdž na Ušću. Stonsi su u kombiju i tri automobila, u pratnji nekoliko policijskih vozila i policajaca na motorima, prevezeni iz hotela "Hajat" do Ušća, gde su ušli na poseban ulaz.

Članovi benda iza "stejdža" imaju šatore sa bilijarskim stolovima, prostorijama za opuštanje, kuhinjom... U krugu koncertnog prostora su ketering restorani, toaleti, transportna vozila, a ima i bežičnog interneta, telefonskih linija...

Bend i binu na kojoj nastupaju obezbedjuje njihovo lično i obezbedjenje koje su doveli organizatori koncerta iz "Mjuzik star prodakšna" (Music star production).

The Rolling Stones su osnovani 1962. godine i bili su deo takozvane "britanske invazije", zajedno sa grupama The Beatles, The Kinks i The Who. Za razliku od svih tih bendova, njihov uspeh i karijera nisu prekidani i traju do danas.
Nazad na vrh Ići dole
Tefnut

Tefnut


Ženski
Broj poruka : 435
Datum upisa : 11.07.2007

STOUNSI  U  BEOGRADU Empty
PočaljiNaslov: Dan posle...   STOUNSI  U  BEOGRADU Icon_minitimeNed Jul 15, 2007 5:47 am

"Stonsi" u Beogradu: RnR, but I like it!

Nedelja, 15. jul 2007.

Najveća svetska rock atrakcija, britanski bend Rolling Stones, održao je spektakularan koncert na beogradskom Ušću, pred oko 70.000 ljudi.

"Kotrljajuće kamenje", predvodjeno Mikom Džegerom, pojavilo se na bini oko 21.30 h, uz "a bigger bang" vatrometa, i započelo gargantuansku rock odiseju pesmom "Start me up".

Džeger (63) je još šezdesetih godina prošlog veka etablirao svoj imidž razigranog frontmena, koji trčanjem po bini dopunjava vokalne manevre. Tokom dva sata koncerta, Džegera je bilo nemoguće pratiti pogledom po bini, dok je njegov bend na Ušću "rokao" kroz repertoar sličan onom u Budvi, pet dana ranije.

Nezapamćeni rock spektakl otvoren je pirotehničkim efektima, čiji sjaj nije zasenio "stare zvezde". Članovi Rolling Stones, uprkos svim ovim godinama, i dalje nisu izgubili NI TRUNKU energije i poleta, koji ih obuzimaju čim se prihvate instrumenta ili mikrofona.

"Kako smo, Beograde? Presrećni smo što smo konačno ovde" rekao je legendarni Džeger, koji se do kraja nastupa obraćao publici isključivo na srpskom jeziku. Takodje, pozdravio je domaćine i goste iz regiona, toliko detaljno da se niko nije osetio izostavljenim. "Divno se zabavljam, ja uživam, da li želite još" - reči su jednog od najpoznatijih pevača svih vremena, za kojeg se nikad nismo nadali da će ulišavati naše muzičke želje.

Kit Ričards na mikrofonu, Mik na usnoj harmonici, kao da nije dovoljno da samo sviraju prvi put kod nas? Najpoznatiji rokenrol starci proveli su nas kroz svoj impresivni repertoar tako stručno, da se i najveći poznavalac osetio kao malo dete. I ne vredi opisivati sa kojom dozom energije i profesionalnosti, članovima benda nakon 40 godina karijere sviranje dolazi prirodno, koliko i nama ostalima disanje.

Bina, koju "Stonsi" nose sa sobom svuda, konstrukcija je skoro zastrašujuća, dimenzija tri zgrade, osvetljena maksimalno precizno. Bend ipak ima i "binicu", na kojoj se opušta i svira sporije stvari. Set lista "Stonsa" bila je skoro ista kao u Budvi pre pet dana, a Džeger se na Ušću presvukao četiri puta. Medju najbolje prihvaćenim pesmama bila je i čuvena "Sympathy for the Devil".

Set lista benda izgledala je otprilike ovako (neke su izostavili, neke dodali):

1. Start me up
2. You got me rocking
3. Rough justice
4. Midnight rambler
5. I'll go crazy
6. Tumbling dice
7. You got the silver
8. It's only rock'n'roll
9. Satisfaction
10. Honky tonk woman
11. Sympathy for the Devil
12. Paint it black
13. Jumpin Jack Flash

Rolling Stones vratili su se na bis pesmom "Brown sugar". Mnogi su im zamerili što nisu izveli setnije stvari kao što je "Angie", ali jasno je da je nastup "Stonsa" na Ušću bio uglavnom posvećen energiji, na kojoj bi im pozavidele i mnogo, mnogo mladje kolege.

Zanimljivo je da je koncert "Stonsa" u publici izazvao jedno od onih retkih osećanja povezivanja bez agresije, tako da je nakon koncerta većina posetilaca napustila prostor mirno, pevušeći ispod glasa .Eto, i koncert megazvezda može da prodje bez incidenata.

Uz potporu brojnog pratećeg benda, Mik, Kit, Čarli Vots i Ijan Stjuart priredili su do sada nezapamćen spektakl u Srbiji. Ko je propustio, ne vredi mu prepričavati, a ko je bio tamo, ne vredi uporedjivati "beleške" s njim - Rolling Stones se jednostavno moraju doživeti.
Nazad na vrh Ići dole
Tefnut

Tefnut


Ženski
Broj poruka : 435
Datum upisa : 11.07.2007

STOUNSI  U  BEOGRADU Empty
PočaljiNaslov: izvestaji..   STOUNSI  U  BEOGRADU Icon_minitimeNed Jul 15, 2007 6:00 am

eto..ovako uglavnom sva sredstva informisanja komentarisu koncert stounsa...konacno..i nesto takvo da dozivim..,lepo je bilo sinoc biti u Bgd-u...STOUNSI  U  BEOGRADU Icon_flower


..a evo i nekih slika sa net-a...od sinoc...


STOUNSI  U  BEOGRADU V63778p0



http://www.mtsmondo.com/gallery/view_photo.php?IDPhoto=115625


http://www.mtsmondo.com/gallery/view_photo.php?IDPhoto=115628



http://www.mtsmondo.com/gallery/view_photo.php?IDPhoto=115631


http://www.mtsmondo.com/gallery/view_photo.php?IDPhoto=115634


http://www.mtsmondo.com/gallery/view_photo.php?IDPhoto=115637



http://www.mtsmondo.com/gallery/view_photo.php?IDPhoto=115643


http://www.mtsmondo.com/gallery/view_photo.php?IDPhoto=115649



http://www.mtsmondo.com/gallery/view_photo.php?IDPhoto=115652


..eee..jesu omatorili ali...i dalje.. i jos uvek..."prashe"...za medalju...kapa dole za majstore! kakvi su tek bili kad su bili mladji -ne smem ni da mislim...STOUNSI  U  BEOGRADU Icon_biggrinSTOUNSI  U  BEOGRADU H025
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





STOUNSI  U  BEOGRADU Empty
PočaljiNaslov: Re: STOUNSI U BEOGRADU   STOUNSI  U  BEOGRADU Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
STOUNSI U BEOGRADU
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Bil Gejts na jesen u Beogradu?
» EXIT 2007. u NOVOM SADU
» Rolan Garos 2007

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Složna Braća Indeks :: OZBILJNE PRIČE :: SRBIJA-
Skoči na: