Složna Braća Indeks
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Složna Braća Indeks


 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  Video igreVideo igre  

 

 ZLATNA I SREBRNA MEDALJA...

Ići dole 
AutorPoruka
Tefnut

Tefnut


Ženski
Broj poruka : 435
Datum upisa : 11.07.2007

ZLATNA I SREBRNA MEDALJA... Empty
PočaljiNaslov: ZLATNA I SREBRNA MEDALJA...   ZLATNA I SREBRNA MEDALJA... Icon_minitimePet Jul 20, 2007 2:43 pm

Silađi osvojio srebrnu medalju na EP
 

ANTVERPEN - Plivački reprezentativac Srbije Čaba Silađi osvojio je danas srebrnu medalju na juniorskom prvenstvu Evrope u Antverpenu u disciplini 50 metara prsnim stilom.

Silađi je u finalnoj trci preplivao tu deonicu u vremenu novog državnog rekorda - 28,53 sekundi.


Poslednji izmenio dana Pon Jul 23, 2007 12:41 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Tefnut

Tefnut


Ženski
Broj poruka : 435
Datum upisa : 11.07.2007

ZLATNA I SREBRNA MEDALJA... Empty
PočaljiNaslov: ZLATNA MEDALJA ! ! !   ZLATNA I SREBRNA MEDALJA... Icon_minitimePon Jul 23, 2007 12:40 am

Zlato za Lenđera!


ZLATNA I SREBRNA MEDALJA... 143397204446a2b0afeb106398033965_big


Najveća nada srpskog plivanja Ivan Lenđer novi je juniorski šampion Evrope na 100 metara delfin. Lenđer, koji je u istoj disciplini i svetski juniorski šampion, u finalu 34. Evropskog prvenstva u Antverpenu pobedio je uz državni rekord – 53,21. Čaba Silađi je na 100 metara prsno osvojio četvrto mesto, oborivši nacionalni juniorski rekord. Silađi je za više od sekunde nadmašio B olimpijsku normu za Peking. Srbija je šampionat završila sa tri medalje, pošto su Lenđer na 50m delfin i Silađi na 50m prsno osvojili srebra.

Lenđer je u finalu delfina nadmašio Belorusa Juhena Lazuku (53,90) i Austrijanca Dinka Jukića (53,97).

Silađi je je u finalu stigao do cilja sa sekundu boljim ostvarenjem od polufinalnog (1:02,63), a kasnio je 12 stotinki za bronzanim Litvancem Đurdisom Titenisom.

Zlato je osvojio , očekivano Mađar Danijel Đurta (1:01,70) a srebro Italijan Edvardo Đorđeti (1:02,32) .

U finalu je muška štafeta 4x100 mešovito , Ivan Kopas, Čaba Silađi, Ivan Lenđer i Boris Stojanović ostvarila plasman na sedmo mesto (3:46) uz nov apsolutni državni rekord, dve sekunde slabijim vremenom od pobedničkog tima Belorusije.

Rekordom i četvrtim mestom u finalu, 17-gošdinji Čaba Silađi je plivao bolje od B-olimpijske norme (1:03,72) .

Na Svetskom prvenstvu u Melburnu je B - olimpijsku normu za Peking ispunio i trofejni as Mladen Tepavčević ( 1:02,80).

"Na Olimpijske igre, ako su dva plivača ispunila B-olimpijsku normu u istoj disciplini, po pravilima MOK ide takmičar sa boljim rezultatom", objasnio je Dušan Dimitrijević, predsednik Plivačkog saveza Srbije .

Podsetimo, Ivan Lenđer je u subotu plivao bolje od B olimpijske norme (54,71) na 100 delfin. Učenik Dejana Pejinovića polufinalnim rezultatom 53,30 vizu za Peking nije obezbedio. Naime, najtrofejniji srpski plivač, Milorad Čavić je državnim rekordom 51,70 ispunio u svetskom finalu u Melburnu A-kriterijum.

Po pravilima MOK, iz jedne zemlje na OI u istoj disciplini mogu da plivaju dva i više aktera samo ako imaju A norme.
Nazad na vrh Ići dole
Tefnut

Tefnut


Ženski
Broj poruka : 435
Datum upisa : 11.07.2007

ZLATNA I SREBRNA MEDALJA... Empty
PočaljiNaslov: BRAVO !   ZLATNA I SREBRNA MEDALJA... Icon_minitimePon Jul 23, 2007 12:42 am

alal vera majstori, BRAVO za ove momke.!    ZLATNA I SREBRNA MEDALJA... D040
Nazad na vrh Ići dole
Tefnut

Tefnut


Ženski
Broj poruka : 435
Datum upisa : 11.07.2007

ZLATNA I SREBRNA MEDALJA... Empty
PočaljiNaslov: Milorad Čavić   ZLATNA I SREBRNA MEDALJA... Icon_minitimeSub Avg 04, 2007 3:14 pm

3. avgust 2007.

Čavić: "U Pekingu osvajam medalju"

Milorad Čavić, najbolji srpski plivač, priča o planovima pred Olimpijske igre, o tome kako je uticao na mlade plivače u Srbiji, kakve probleme ima da obezbedi sredstva za pripreme i procenjuje da može da osvoji medalju u Pekingu 2008. godine.
intervju:
Olimpijske igre u Pekingu su prvo veliko takmičenje za koje ti imaš dovoljno vremena, nemaš više ispitne rokove i obaveze oko fakulteta, sada bi mogao da se potpuno posvetiš plivanju.

"Tako je, na to sam i mislio. Ja sam čak planirao da nastavim školovanje, ali sam na kraju odlučio da bih ipak želeo da se ove godine posvetim plivanju i spremim za Peking, pošto verujem da tamo imam šanse da napravim uspeh."

Sada sve što radiš sam plaćaš, nemaš više stipendiju i podršku univerziteta. Da li imaš ideju ko bi mogao da ti pomogne da nastaviš da kvalitetno treniraš i koliko misliš da 'košta' tvoja medalja?

"Pre maja mi je sve troškove pokrivao univerzitet. Oni rezultati koje sam doneo Srbiji zemlju nisu ništa koštali, može se reći da sam džabe plivao za Srbiju. Sada, na žalost, više nisam u mogućnosti to da radim, pošto sve plaćam iz svog džepa. Nisam siguran od koga bih mogao da dobijem sponzorstvo, od neke srpske državne ili privatne firme sigurno, a računam da bi me pripreme koštale oko 60.000 evra."

Postoji praksa da sportisti iz zemalja koje nemaju dobre uslove i ne pružaju dovoljnu materijalnu pomoć za pripreme napuste takmičenje za zemlju i jednostavno plivaju 'pod nekom drugom zastavom'. Da li si razmišljao o tome?

ZLATNA I SREBRNA MEDALJA... 175806248946b351ad2fb80787427006_big


godine vidim neke lepe promene u našem plivanju. Voleo bih da kažem da sam imao neki uticaj na Ivana Lenđera, ali on je iz Zrenajnina, i sve što je ostvario, uradio je sam sa trenerom. Ali vidim se neke male promene, i to su realno pozitivne stvari, što mi se mnogo sviđa, i želim da pokušam i ostvarim što bolji rezultat u Pekingu."
Nazad na vrh Ići dole
Tefnut

Tefnut


Ženski
Broj poruka : 435
Datum upisa : 11.07.2007

ZLATNA I SREBRNA MEDALJA... Empty
PočaljiNaslov: Re: ZLATNA I SREBRNA MEDALJA...   ZLATNA I SREBRNA MEDALJA... Icon_minitimeNed Avg 12, 2007 10:04 am

12. avgust 2007.

14 medalja za srpske plivače

Mladi srpski plivači osvojili su u nedelju još 14 medalja na Balkanskom prvenstvu za juniore u Atini. Član rukovodstva srpskog tima Dejan Pejinović je za internet sajt Plivačkog kluba Valis iz Valjeva izjavio da je drugog dana Balkanijade osvojeno sedam zlatnih, dve srebrne i pet bronzanih medalja. Heroj dana je Čaba Silađi, koji je osvojio čak tri zlatne medalje.

Prvaci Balkana u plivanju postali su Čaba Silađi na 50 metara prsno (29,44 sekunde) i na 100 metara prsno (1:03,61 minuta), kao i muške štafete 4x100 metara mešovito (Ivan Kopas, Čaba Silađi, Ivan Lenđer, Boris Stojanović) u vremenu 3:53,28 minuta, odnosno 4x100 metara slobodno (Ivan Lenđer, Boris Stojanović, Ivan Kopas, Milan Silaški) sa 3:31,52 minuta.

U ženskoj konkurenciji, zlatne medalje osvojile su Milica Ostojić na 200 metara slobodno (2:09,88 minuta), Isidora Tešić na 100 metara leđno (1:06,97) i štafeta 4x100 metara slobodno (Tijana Vukanović, Anđelka Petrović, Milica ostojić, Monika Senji) sa 4:00,75 minuta.

Srebrne medalje pripale su Ivanu Kopasu na 50 metara ledjno (59,51 sekundi) i ženskoj štafeti na 4x100 metara mešovito (Isidora Tešić, Jovana Bogdanović, Tijana Vukanović, Andjelka Petrović) u vremenu 4:32,75 minuta.

Bronzane medalje osvojili su Ivan Lenđer na 200 metara delfin (2:08,10 minuta), Jovana Bogdanović na 50 metara prsno (35:91 sekundi) i 100 metara prsno (1:17,52 minuta), Tijana Vukanović na 200 metara delfin (2:23,18) i Milica Ostojić na 400 metara slobodno (4:33,47 minuta).

Peijnović je takođe izjavio da su mladi srpski plivači ostavili izvanredan utisak na dvodnevnom takmičenju u Atini sa ukupno osvojene 32 medalje - 14 zlatnih, sedam srebrnih i 11 bronzanih medalja.

U reprezentaciji Srbije na takmičenju u Atini bili su takmičari beogradskih klubova Crvena zvezda i Partizan, Banata iz Zrenjanina, Vojvodine i Novog Sada iz Novog Sada, Banata i Kikinde iz Kikinde i Valisa iz Valjeva.


ZLATNA I SREBRNA MEDALJA... 138220360646bde9b35dd36248473693_big
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





ZLATNA I SREBRNA MEDALJA... Empty
PočaljiNaslov: Re: ZLATNA I SREBRNA MEDALJA...   ZLATNA I SREBRNA MEDALJA... Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
ZLATNA I SREBRNA MEDALJA...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Zlatna groznica potresa Ameriku
» Ukadena zlatna kada od 80 kilograma!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Složna Braća Indeks :: OPUŠTENE PRIČE :: SPORT-
Skoči na: